Super League 2: Σταθερά πρωτοπόρος ο Λεβαδειακός (video)

Πρώτος ο Λεβαδειακός

Ο Λεβαδειακός συνεχίζει ακάθεκτος ως πρωτοπόρος του Βορείου Ομίλου της Σούπερλιγκ 2, νίκησε και τον Ηρακλή με 2-0.

Πέμπτη σερί νική για τον Λεβαδειακό και 13η σε 17 αγωνιστικές. Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου επικράτησε του Ηρακλή με 2-0 και παρέμεινει μόνη πρώτη στην βαθμολογία.

Οι Βοιωτοί είχαν θέσει γερές βάσεις για τη νίκη από πολύ νωρίς, καθώς πέτυχαν δύο γκολ σε 18 αγωνιστικά λεπτά, με το Κουάδρα στο 4‘ και το Νίκα στο 22΄ και έκαναν την υπόθεση νίκη πιο εύκολη. Επίσης είχαν μεγάλη ευκαιρία για το 3-0 στο 39ο λεπτό με κεφαλιά του Τσάρπα, την οποία απέκρουσε εντυπωσιακά ο Παλαβράκης.

Τα αποτελέσματα της 20ής αγωνιστικής του Α’ Ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 και το υπόλοιπο πρόγραμμα:

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΟΚ Β’ 0-3

Λεβαδειακός – Ηρακλής 2-0