Γουέστ Χαμ – Άρσεναλ 0-6: Εξάσφαιροι Κανονιέρηδες ρήμαξαν τη συμπολίτισσα

ΑΡΣΕΝΑΛ - ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ

Η Άρσεναλ ήταν υπερηχητική και πήρε μια επική νίκη στο Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου απέναντι στη Γουέστ Χαμ με 6-0.

Η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα μέσα σε 15 λεπτά είχαν πετύχει τέσσερα τέρματα με πολλούς φίλους των «σφυριών» να αποχωρούν από το γήπεδο πριν το ημίχρονο.

Το σκορ άνοιξε στο 32′ ο Γουίλιαμ Σαλίμπα για το 1-0, ενώ στο 41′ ο Μπουκάγιο Σακά με πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το 3-0 έγινε στο 44΄ από τον Γκάμπριελ με τον Τροσάρντ στο 45′ να κάνει το 4-0 με έξοχο σουτ έπειτα από ασίστ του Όντεγκααρντ.

Το 5-0 έκανε στο 63΄ ο Σάκα με τον Ντέκλαν Ράις στην επιστροφή του στο γήπεδο της Γουέστ Χαμ να γράφει στο 66΄ το τελικό σκορ με ένα φοβερό σουτ.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Αρεολά, Τσουφάλ, Ζουμά (46’ Μαυροπάνος), Αγκέρ, Έμερσον (76’ Κρέσγουελ), Τζόνσον, Γουόρντ Πράουζ, Σούτσεκ, Άλβαρες (46’ Φίλιπς), Κουντούς, Μπόουεν

ΑΡΣΕΝΑΛ: Ραγιά, Γκάμπριελ, Γουάιτ (77’ Νουανέρι), Κίβιορ, Σαλιμπά, Έντεγκααρντ, Ράις (68’ Ελνένι), Χάβερτς, Τροσάρ (68’ Νέλσον), Σακά (68’ Ενκετιά), Μαρτινέλι (77’ Σέντρικ Σοάρες)