Conference League: Έσωσε την παρτίδα ο Άγιαξ (videos)

Ο Άγιαξ έχανε μέχρι το 90′ από την Μπότο Γκλιμτ και με δύο γκολ στις καθυστερήσεις έσωσε την κατάσταση στην Ολλανδία.

Στα ζευγάρια των βραδινών αναμετρήσεων, Σερβέτ και Λουντογκόρετς θα διεκδικήσουν την πρόκριση από το… μηδέν, μετά την λευκή ισοπαλία τους στην Ελβετία. Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ έκανε σπουδαία νίκη στην έδρα της Μπέτις με 1-0 και θα υπερασπιστεί το προβάδισμα στην έδρα της την επόμενη εβδομάδα. Ο Άγιαξ έχανε με 2-0 από την Μπόντο Γκλιμτ, μέχρι και το 90′, αλλά βρήκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις του ματς και… έσωσε την ισοπαλία. Τελός, η Μακάμπι Χάιφα πήρε τη νίκη με 1-0 επί της Γάνδης και θα κλιθεί να πάρει την πρόκριση στο Βέλγιο.

Στουρμ Γκρατς (Αυστρία)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) 4-1

(4΄ Μπίρεθ, 27΄ Γκ. Στάνκοβιτς, 64΄ Κιτεϊσβίλι, 90΄+1΄ Καμαρά – 8΄ Ροντρίγκες)

Σεντ Ζιλουάζ (Βέλγιο)-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Γερμανία) 2-2

(31΄ Ρασμούσεν, 68΄ Νίλσον – 3΄ Τσαϊμπί, 10΄ Κάλαϊτζιτς)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)-Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) 1-0