Μπουντεσλίγκα: Ήττα-σοκ η Μπάγερν από την Μπόχουμ

Η Μπάγερν Μονάχου γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα, αυτή την φορά από την Μπόχουμ με 3-2.

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε ακόμη ένα δώρο στην Λεβερκούζεν του Τσάμπι Αλόνσο με την σημερινή της ήττα με 3-2 στην έδρα της Μπόχουμ.

Η ομάδα του Τόμας Τούχελ προηγήθηκε με τον Μουσιάλα στο 14ο λεπτό και εκεί έμοιαζε να γίνονται εύκολα τα πράγματα. Ένα εξάλεπτο όμως, τα έφερε όλα… ανάποδα, καθώς στο 38΄ο Ασάνο και στο 44′ ο Σλότεμπεργκ έφεραν την Μπόχουμ μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι έφτασαν και στο 3-1 με τον Στόγκερ στο 78′ να ευστοχεί σε πέναλτι. Το μόνο που κατάφερε η Μπάγερν ήταν να μειώσει με τον Κέιν στο 87΄.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής, οι σκόρερ και η βαθμολογία της Bundesliga έχουν ως εξής:

Κολωνία-Βέρντερ Βρέμης 0-1