Serie A: Έχασαν βαθμούς Γιουβέντους και Νάπολι, στην τετράδα η Αταλάντα (videos)

Την ευκαιρία να πλησιάσει κι άλλο την Ίντερ και να μείνει ζωντανή στο κυνήγι του τίτλου έχασε η Γιουβέντους, η οποία ήρθε ισόπαλη εκτός έδρας 2-2 με τη Βερόνα.

Οι «μπιανκονέρι» βρέθηκαν δυο φορές πίσω στο σκορ και ισοφάρισαν και τις δυο, ωστόσο, δεν κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη, κόντρα σε μια ομάδα που παλεύει για την παραμονή της στην κατηγορία.

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε και το εντός έδρας ματς της Νάπολι με τη Τζένοα, με τους «παρτενοπέι» να μη θυμίζουν σε τίποτα την ομάδα που πέρυσι κατέκτησε το πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 47’ με τον Φρέντρουπ και τον βαθμό για τους γηπεδούχους έσωσε στο 90’ ο Ενζονζέ.

Η Αταλάντα πήρε εύκολη νίκη με σκορ 3-0 απέναντι στη Σασουόλο και ανέβηκε στην 4η θέση, κάνοντας όνειρα… Ευρώπης. Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Πάσαλιτς (22’), Κοπμάινερς (58’) και Μπάκερ (75’). Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Πιναμόντι.