Serie A: «Τεσσάρα» της Μόντσα στη Μίλαν (video)

Η Μίλαν γνώρισε ήττα-έκπληξη από την Μόντσα, εκτός έδρας, με το βαρύ 4-2 και πλέον είναι στο -11 από την Ίντερ με παιχνίδι περισσότερο.

Αναπάντεχη ήττα γνώρισε η Μίλαν με 4-2 από την Μόντσα, ενώ αποβλήθηκε στο 53′ ο Λούκα Γιόβιτς. Έντεκα βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Ίντερ η Μίλαν, με παιχνίδι περισσότερο.

Η Μόντσα άνοιξε το σκορ στο 45ο λεπτό με τον Πεσίνα με πέναλτι, ενώ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έφτασε και στο 2-0 με τον Μότα. Η Μίλαν μείωσε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ζιρού στο 64′, ενώ στο 53′ αποβλήθηκε ο Λούκα Γιόβιτς. Στο 88΄ο Πούλισικ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 για τη Μίλαν. Όμως, ζώντας επανάληψη του πρώτου μέρους, με δύο γκολ στο 90΄και στο 90+5′ με τους Μπόντο και Κολόμπο αντίστοιχα, η Μόντσα έκανε το τελικό 4-2.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής της Serie A και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Τορίνο-Λέτσε 2-0

Ίντερ-Σαλερνιτάνα 4-0

Νάπολι-Τζένοα 1-1

Βερόνα-Γιουβέντους 2-2

Αταλάντα-Σασουόλο 3-0

Λάτσιο-Μπολόνια 1-2

Ουντινέζε-Κάλιαρι 1-1

Έμπολι-Φιορεντίνα 1-1