Premier League: Πήρε τη νίκη με ανατροπή και παραμένει πρώτη η Λίβερπουλ

Παρόλο βρέθηκε να χάνει με 1-0 από πολύ νωρίς στον αγώνα, η Λίβερπουλ πάτησε… γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο και συνέτριψε τη Λούτον με 4-1.

Οι «Κόκκινοι» έτσι, δεν έχασαν την πρωτιά τους στη βαθμολογία, ωστόσο, έχουν έναν αγώνα περισσότερο από Μάντσεστερ Σίτι και Άρσεναλ που ακολουθούν.

Η Λούτον σόκαρε το «Άνφιλντ» όταν άνοιξε το σκορ στο 12’ με τον Ογκμπένε και σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου διατήρησε το προβάδισμά της, βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Κλοπ.

Ωστόσο, στο δεύτερο 45λεπτο, οι γηπεδούχοι πήραν μπρος και μέσα σε λίγα λεπτά έκαναν την ανατροπή. Στο 56’ ο Φαν Ντάικ ισοφάρισε σε 1-1 και δυο λεπτά αργότερα ο Χάκπο σημείωσε το 2-1. Ο Ντιάς στο 71’ «καθάρισε» το ματς, πετυχαίνοντας το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε στο 90’ ο Έλιοτ.

Λίβερπουλ-Λούτον 4-1