Μπάγερν Μ.-Λειψία 2-1: Με Χάρι Κέιν στις καθυστερήσεις

Κέιν με Λειψία

Με γκολ του Χάρι Κέιν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων η Μπάγερν Μονάχου πήρε το ντέρμπι της αγωνιστικής στην Μπουντεσλίγκα.

Η Μπάγερν Μονάχου έκανε το χρέος της και πήρε τη νίκη κόντρα στην Λειψία με 2-1. Οι δύο ομάδες δεν βρήκαν στο πρώτο ημίχρονο και το σκορ άνοιξε στο 56′ ο Χάρι Κέιν. Η Μπάγερν είχε την υπεροχή στο παιχνίδι, αλλά δεν εμπόδισε τον Μπέντζαμιν Σέσκο να ισοφαρίσει στο 70ο λεπτά του αγώνα. Η λύτρωση για την Μπάγερν ήρθε και πάλι από τον Χάρι Κέιν, ο οποίος στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.