Γιουβέντους-Φροζινόνε 3-2: «Λύτρωση» με Ρουγκάνι στο φινάλε (video)

Η Γιουβέντους κέρδισε τη Φροζινόνε

Νίκη με buzzer beater για τη Γιουβέντους, που «λύγισε» τη Φροζινόνε με 3-2 για την 26η αγωνιστική της Serie A, και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα.

Μετά από τέσσερις σερί απώλειες, οι «μπιανκονέρι» ευτύχησαν να κερδίσουν, και έτσι μείωσαν στους 6 βαθμούς την απόστασή από την κορυφή, ενώ έχουν και 2 παιχνίδια παραπάνω από την Ίντερ.

Το σκορ άνοιξε από νωρίς η γηπεδούχος ομάδα με τον Βλάχοβιτς, όμως οι φιλοξενούμενοι τούμπαραν το ματς μέχρι το 27ο λεπτό, με τα γκολ των Ζορτέα και Μπρεσιανίνι.

Ωστόσο η ισοφάριση ήρθε άμεσα και πάλι με πρωταγωνιστή τον Βλάχοβιτς, και έτσι διαμορφώθηκε το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, που είχε ήδη απολογισμό τεσσάρων τερμάτων.

Μετά από πληθώρα χαμένων ευκαιριών, η ομάδα του Αλέγκρι κατάφερε να κάνει την ανατροπή στην ανατροπή με γκολ του Ρουγκάνι στο 90+5, και να πάρει τους πολύτιμους τρεις βαθμούς.