Χιρόνα – Ράγιο Βαγιεκάνο 3-0: Επιστροφή στις νίκες για τους Καταλανούς

ΧΙΡΟΝΑ - ΡΑΓΙΟ

Με ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, η Χιρόνα επέστρεψε στις νίκες μετά από τέσσερα ματς αφού επικράτησε της Ράγιο Βαγιεκάνο με 3-0.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι δεν ήταν καλό με τις δύο ομάδες να εξουδετερώνουν η μία την άλλη με το σκορ στην ανάπαυλα να είναι στο 0-0.

Οι παίκτες όμως του Μίτσελ στο β’ μέρος έβαλαν τη μηχανή μπροστά και άνοιξαν το σκορ με τον Τσιγκάνκοφ στο 52′.

Το έργο των γηπεδούχων έγινε ακόμα πιο εύκολο από το 76′ και μετά όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Τσαβαρία.

Η Χιρόνα κλείδωσε το ματς στο 91′ με τον Σάβιο, που πρόλαβε μάλιστα να πετύχει και δεύτερο τέρμα στην αναμέτρηση στο 95ο λεπτό.

Έτσι με αυτή τη νίκη η Χιρόνα έσπασε το κακό σερί που έτρεχε όπου ήταν για τέσσερα ματς χωρίς νίκη και ανέβηκε ξανά στη δεύτερη θέση στο -6 από την πρωτοπόρο Ρεάλ Μαδρίτης.

ΧΙΡΟΝΑ: Γκασανίγκα, Κόουτο, Γκαρθία, Λόπεθ (70′ Χοάνπε), Γκουτιέρεθ, Ερέρα (89′ Σολίς), Γκαρθία, Τσιγκάνκοφ (89′ Τόρε), Πόρτου (74′ Μαρτίν), Σάβιο, Ντόβμπικ (74′ Στουάνι).

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ: Ντιμιτριέβσκι, Μπάλιου, Αριντάν, Λεζέν, Εσπίνο, Βαλεντίν (59′ Σις), Φρούτος (64′ Τσαβαρία), Κρέσπο (79′ Τρέχο), Λόπεθ (64′ Πέρεθ), Γκαρθία, Τόμας (58′ Καμέγιο).