Serie A: Σαρωτική Ίντερ, ξέσπασε στη Σασουόλο η Νάπολι (video)

Δε σταματάει πουθενά η φετινή Ίντερ και πάει ολοταχώς για το πρωτάθλημα. Οι «νερατζούρι» επικράτησαν εντός έδρας με 4-0 της Αταλάντα και «ψαλίδισαν» τις ελπίδες της να μπει στην τετράδα.

Η τρομερή ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι έφτασε τους 69 βαθμούς και ξέφυγε στο +12 από τη δεύτερη Γιουβέντους, ενώ οι Λομβαρδοί έμειναν στην 5η θέση με 46β.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26’ με τον Νταρμιάν, ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο ασταμάτητος Λοαυτάρο Μαρτίνες έκανε το 2-0.

Στο 64’ ο ίδιος παίκτης αστόχησε από την άσπρη βούλα, αλλά ο Ντιμάρκο πήρε το ριμπάουντ και σημείωσε το 3-0. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 72’ ο Φρατέζι.

Νωρίτερα, η Νάπολι επιβλήθηκε εκτός έδρας της Σασουόλο με το εμφατικό 6-1 και επέστρεψε στις νίκες μετά από μια ήττα και δυο ισοπαλίες στα τελευταία ματς. Οι γηπεδούχοι έκαναν το… λάθος να προηγηθούν στο 17’ με τον Ράτσιτς, αλλά η συνέχεια ήταν ένας μονόλογος της Νάπολι.

Αρχικά ο Ραχμάνι έφερε το ματς στα ίσια στο 29’ και στη συνέχεια ανέλαβε… δράση ο Οσιμέν. Ο Νιγηριανός άσος πέτυχε χατ-τρικ (31’, 41’, 47’) και «κλείδωσε» ουσιαστικά τη νίκη για την ομάδα του. Τα υπόλοιπα δυο τέρματα σημείωσε ο Κβαρατσκχέλια στο 51’ και στο 75’, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη.