Νικητές στους Πανελλήνιους Ιππικής Αντοχής Κωνσταντίνου, Χουλιάρα και Κωνσταντινίδου

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι Πανελλήνιοι Αγώνες Ιππικής Αντοχής για πρώτη φορά στο Κάστρο Βοιωτίας με διοργανωτή τον Ιππικό Όμιλο Αυλώνας.

Ένας ιππέας και δύο αμαζόνες αναδείχθηκαν Πανελληνιονίκες στις τρεις ηλικιακές κατηγορίες.

Συγκεκριμένα, στην Κατηγορία Ενηλίκων Πανελληνιονίκης αναδείχθηκε ο Χρήστος Κωνσταντίνου με την Soraya του ΑΙΟΛJC από τη Λαμία, που διένυσε τη διαδρομή των 80 χμ. σε συνολικό χρόνο 05:09:32. Δεύτερη ήταν η Κατερίνα Στεφανία Μαλιάκη του ΙΟΠΙ με τον Dias και τρίτη η Βικτώρια Σχοινά του ΙΟΚΙΛ με την Aphroditi.

Στην Κατηγορία Εφήβων Πανελληνιονίκης ήταν η Άρτεμις Φωτεινή Χουλιάρα με τον Aeden του ΙΟΠΙ που διένυσε τα ίδια χμ. 80, σε συνολικό χρόνο 06:16:22. Δεύτερη ήταν η Ευδοκία Βάσιλα του ΙΟΧ με τον Aslan και τρίτη η Γεωργία Μαμάη του ΙΠΟΑ με τον Sahib.

Τέλος, στην Κατηγορία Παίδων Πανελληνιονίκης αναδείχθηκε η Νικολέτα Κωνσταντινίδου του ΙΠΟΑ με τον GA Pegasus που διένυσε τη διαδρομή των 60 χμ. σε 04:00:32. Στην 2η θέση ήταν η Κατερίνα Μαυρογένη του ΑΙΟΜ με την GA Irida και στην 3η θέση η Αγγελική Μερμινγκίδη, επίσης, του ΙΠΟΑ με τον Kami.