World SSP300: Διπλή νίκη στο Μιζάνο για τον Ιεράτσι, 23ος ο Περιστεράς (vid)

Ήταν να μη γίνει η αρχή για τον Μπρούνο Ιεράτσι που πήρε και 2η νίκη καριέρας στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Supersport 300.

Ο Ιταλός Μπρούνο Ιεράτσι περίμενε 49 αγώνες για να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στην κατηγορία, κάτι που συνέβη χθες καθώς αγωνίστηκε με wild card. Περίπου 24 ώρες μετά ο αναβάτης της ProDina Kawasaki πέρασε και πάλι πρώτος τη γραμμή του τερματισμού με τον Ντιρκ Γκάιγκερ να ακολουθεί από τη 2η θέση και τον Πετρ Σβόμποντα να ολοκληρώνει την τριάδα του βάθρου.

Με την 3η θέση ο Σβόμποντα πλησίασε στον ένα βαθμό τον πρωτοπόρο, τον Ιταλό Μίρκο Τζενάι που τερμάτισε στην 7η θέση. Από ελληνικής πλευράς ο Γιάννης Περιστεράς με τη Yamaha της ProGP πήρε την 23η θέση.