Ο Τζορτζ Ράσελ της Mercedes είχε την καλύτερη επίδοση στο FP3 για το Grand Prix Λας Βέγκας της Formula 1.
Ο Βρετανός σταμάτησε το χρονόμετρο στο 1:34.093. Από τη δεύτερη θέση ακολούθησε ο Όσκαρ Πιάστρι της McLaren. Τρίτος ταχύτερος ο Λόγκαν Σάρτζαντ της Williams. Η κόκκινη σημαία έκανε την εμφάνισή της στα τελευταία λεπτά της διαδικασίας. Αρκετοί εκείνοι που δεν έκαναν τον γρήγορο γύρο τους.
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2023/11/res-11.jpg.webp)
Μαξ Φερστάπεν και Σέρχιο Πέρες της Red Bull ακολούθησαν από τη 4η και 5η θέση αντίστοιχα. Σαρλ Λεκλέρκ και Κάρλος Σάινθ στην 16η και 17η θέση αντίστοιχα για τη Ferrari.