Συνεχίζεται βάσει προγράμματος η Σχολή Προπονητών Σκοποβολής της ΓΓΑ, με μεγάλη συμμετοχή υποψηφίων προπονητών, εχόντων εμπειρία αγωνιστική αλλά και εκπαιδευτική. Την διδακτική ομάδα αποτελούν πανεπιστημιακοί καθηγητές, καθώς και υψηλά διακριθέντες αθλητές-εκπαιδευτές σε Ολυμπιακά στυλ σκοποβολής, προμηθεύοντες με τις απαραίτητες γνώσεις τούς μελλοντικούς προπονητές του αθλήματος.
Η σχολή θα περατωθεί στους επόμενους μήνες.
![](https://cdn.apexsports.gr/sites/46/2023/03/W1-1200x707.jpg)