eXtremeMan Nagyatad 2022: Αργυρό μετάλιο για τον Νάκο στην ηλικιακή

Οι χρόνοι του Έλληνα αθλητή ήταν: Κολύμβηση 1:11:38, Ποδηλασία 5:03:32 και Τρέξιμο 3:38:04 κατέκτησε τη 14η θέση στο σύνολο των 500+ συμμετασχόντων αθλητών.

Το τμήμα Ποδηλασίας- Τριάθλου του Πανσερραϊκού με τον αθλητή του Νίκο Νάκου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στην ηλικιακή κατηγορία στον Διεθνή Αγώνα Τριάθλου eXtremeMan Nagyatad 2022.

Ο Διεθνής Αγώνας eXtremeMan που πραγματοποιήθηκε στην πόλη Nagyatád της Ουγγαρίας περιελάμβανε τα αγωνίσματα της κολύμβησης 3.800 μέτρων, Ποδηλασίας 180 χιλιόμετρων και τρέξιμο 42,2 χιλιόμετρων.