Βαν Ντε Ντρις στο ApexSports.gr: «Χαρούμενοι για τον τίτλο – Να συνεχίσουμε όπως είμαστε» (vid)

Στην κάμερα του Apexsports.gr μίλησε ο Μπραμ Βαν Ντε Ντρις, αμέσως μετά το τέλος του μεγάλου τελικού του Κυπέλλου Ελλάδος, στην Καλαμάτα, που βρήκε θριαμβευτή τον ΠΑΟΚ, με 3-1 σετ, απέναντι στον Ολυμπιακό.

Ο Βέλγος διαγώνιος τόνισε χαρακτηριστικά: «Είμαστε πολύ χαρούμενοι για τη νίκη και αυτό είναι το πιο σημαντικό. Κάναμε πολλά λάθη στο ξεκίνημα του αγώνα, που συνήθως δεν τα κάνουμε σαν ομάδα.

Από το δεύτερο σετ και μετά ανεβάσαμε την απόδοσή μας και φτάσαμε σ’ αυτή την νίκη και στο κύπελλο. Ο Ράπτης σήμερα ήταν “φωτιά” και χαίρομαι πολύ που βγήκε MVP».

Για το παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό: «Έχουμε ένα δύσκολο παιχνίδι την Τετάρτη (5/4) με τον Παναθηναϊκό. Κάθε φορά οι αγώνες μεταξύ μας είναι μεγάλη μάχη και τα ματς κρίνονται στις λεπτομέρειες.

Και στόχος μας είναι να ξεκουραστούμε και να προετοιμαστούμε για αυτή την αναμέτρηση. Θέλουμε να συνεχίσουμε όπως είμαστε».