Challenge Cup: Για το «θαύμα» στην Κωνσταντινούπολη η Κηφισιά

Στην Κωνσταντινούπολη βρίσκεται από το πρωί της Τετάρτης (29/11) η αποστολή του ΑΟΠ Κηφισιάς, ενόψει του επαναληπτικού αγώνα με τη Γαλατάσαραϊ.

Η ομάδα του Κώστα Χριστοφιδέλη θα αντιμετωπίσει τους Τούρκους σήμερα Πέμπτη (30/11, 17:00), στο πλαίσιο της ρεβάνς του πρώτου αγώνα στο Ζηρίνειο, για τη φάση των «32» του Challenge Cup.

Οι Κηφισιώτες είχαν ηττηθεί με 0-3 σετ από τη Γαλατασαράι στο πρώτο ματς, και δεν έχουν τον πρώτο λόγο για την πρόκριση στον επόμενο γύρο της διοργάνωσης.

Ωστόσο, η ελληνική ομάδα είναι έτοιμη να “κυνηγήσει” όσες πιθανότητες έχει για την υπέρβαση, ούτως ώστε να κερδίσει καθαρά το παιχνίδι (νίκη με 1-3 ή 0-3 σετ), και να κερδίσει στη συνέχεια το «χρυσό σετ» για την πρόκριση.

Διαιτητές θα είναι ο Μαυροβούνιος Σλόμπονταν Κοβάσεβιτς και ο Ελβετός Φιλίπ Ενκερλί.