Challenge Cup: “Σφραγίζει” την πρόκριση κόντρα στη Ντιναμό Ζάγκρεμπ ο ΠΑΟΚ

Δύο σετ μακριά από την πρόκριση στα προημιτελικά του CEV Challenge Cup βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, που υποδέχεται σήμερα Τρίτη (05/12) την Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» θα αντιμετωπίσει τις Κροάτισσες στη Θεσσαλονίκη, με το ματς να ξεκινά στις 18:00 το απόγευμα, και να μεταδίδεται ζωντανά από το COSMOTE SPORT 6HD.

Με «προίκα» του το σπουδαίο διπλό με 0-3 σετ στον πρώτο αγώνα στο Ζάγκρεμπ, ο ΠΑΟΚ θέλει είτε νίκη, είτε και ήττα έχοντας κατακτήσει δύο σετ. Σε διαφορετική περίπτωση η πρόκριση θα κριθεί σε «χρυσό σετ».

Η Ντιναμό προέρχεται από νίκη στο κροατικό πρωτάθλημα, επικρατώντας της Μαρίνα Καστέλα με 3-0 σετ. Το αποτέλεσμα αυτό τη διατήρησε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ούσα αήττητη.

Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ “λύγισε” στην έδρα του Ηλυσιακό με 3-2 σετ. Αν και βρέθηκε με 2-0 πίσω κατάφερε να στείλει το ματς στο tie-break, όμως εκεί οι παίκτριες του Ντάρκο Ζάκοτς υστέρησαν και έχασαν το παιχνίδι.