Pre League, 15η αγωνιστική: Σπουδαία νίκη του Ήφαιστου Φλώρινας

Ήφαιστος Φλώρινας

Ο Φλοίσβος πραγματοποίησε σε ένα ακόμη καθοριστικό βήμα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης, επικρατώντας εντός έδρας του Πανερυθραϊκού με 3-0 σετ, στη 15η αγωνιστική της Pre League.

Ο Πανιώνιος σκαρφάλωσε στην 3η θέση της βαθμολογίας μετά τη νίκη του με 3-1 σετ επί του Εθνικού, ενώ ο Ήφαιστος Φλώρινας πέτυχε σημαντική νίκη με το ίδιο σκορ επί του Άρη.

Ο Ήφαιστος βρίσκεται και αυτός στο κυνήγι μίας θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ, ενώ ο Άρης μετά την ήττα του έπεσε στην 4η θέση και ανάλογα το αποτέλεσμα της Κυριακής ανάμεσα στον Ηρακλή και στον ΟΦΗ, ίσως πέσει και στην 5η θέση.

Η ομάδα της Φλώρινας μαζεύει βαθμούς για αν βρεθεί στα πλέι-οφ, ενώ ο Άρης, μετά την ήττα του, κατέχει την 4η θέση.

Ανάλογα με το αποτέλεσμα του αγώνα της Κυριακής μεταξύ του Ηρακλή και του ΟΦΗ, ενδέχεται να πέσει και στην 5η θέση.

Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής της Pre League Ανδρών:

Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024
ΓΣ Πανιώνιος – ΜΓΣ Εθνικός 3-1 (25-16, 20-25, 28-26, 25-16)
ΑΠΣ Ήφαιστος Φλώρινας – ΑΣ Άρης 3-1 (24-26, 25-18, 28-26, 25-22)
ΑΟ Φλοίσβος – ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-0 (25-16, 25-23, 25-17)

Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024
Κατσάνειο, 16.30: ΝΓΣΘ Ηρακλής – ΟΦΗ (Διαιτητές: Βασιλειάδης, Μούζουλας, Παρατηρητής: Δεληκωστίδης).