O OΑΓΩ κατέκτησε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα μπάντμιντον που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο το διήμερο 22-23/10.
Οι αθλητές του Κώστα Ραφτόπουλου πανηγύρισαν έξαλλα το 3ο στη σειρά πρωτάθλημα ( Η διοργάνωση δεν πραγματοποιήθηκε τα προηγούμενα 2 χρόνια λόγω πανδημίας) επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί.
Η σύνθεση του ΟΑΓΩ αποτελούταν από τους: Ορφέα Τσαμουσιάδη, Ειρήνη Τέντα, Πέτρο Τέντα, Σταμάτιο Τσιγκιρδάκη, Θεοδώρα Λαμπριανίδου, Ελένη Μουτεβελίδου. Ακολουθούν στιγμές των πανηγυρισμών των πρωταθλητών Ελλάδος για το 2022.
![](https://cdn.apexsports.gr/sites/33/2022/10/badminton-2-1200x554.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/sites/33/2022/10/badminton-3-1200x554.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/sites/33/2022/10/badminton-4-1200x554.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/sites/33/2022/10/badminton-6-1120x1200.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/sites/33/2022/10/badminton-7.jpg)