Ανακοινώθηκε ο επόμενος αγώνας του Στάθη Αντωνά (6-2-2 super light) από την VIP Boxing Promotions. Ο Ροδίτης πυγμάχος που μοιράζει τη ζωή του μεταξύ του νησιού του και της Αγγλίας μπαίνει στο ρινγκ στις 8 Ιουνίου. Στο Λίβερπουλ και σε αγώνα προγραμματισμένο για 6 γύρους.
Ο Στάθης ξεκίνησε με τον Μπάμπη Στατίου και στην Αγγλία προπονείται με τον Dave Fitzerald. Ο αντίπαλός του αναμένεται να ανακοινωθεί σύντομα. Οι λεπτομέρειες της διοργάνωσης ακολουθούν…
Τόπος: Grand Central Hall, Liverpool, Merseyside, United Kingdom
Commission: British Boxing Board of Control
Promoter: Steve Wood (VIP Promotions)
Matchmaker: Steve Lillis
![Αντωνάς](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/%CE%91%CE%BD%CF%84%CF%89%CE%BD%CE%AC%CF%82-1024x683.jpg)