Ξέσπασε ο Χούμελς: «Κανένα πέναλτι, το VAR έκανε τους διαιτητές χειρότερους»

Χούμελς

Εκνευρισμένος ήταν ο αμυντικός της Μπορούσια Ντόρτμουντ, Ματς Χούμελς, για το πέναλτι υπέρ της Αϊντχόφεν με το οποίο γράφτηκε το τελικό 1-1.

«Μηδέν τοις εκατό πέναλτι. Μηδέν! Μπαίνω μέσα, παίζω ξεκάθαρα τη μπάλα, αλλάζω πορεία και μόνο τότε κάνω ελάχιστη επαφή. Ο Τίλμαν γελούσε ανόητα στον αγωνιστικό χώρο, ο Μπακαγιόκο γελούσε ανόητα, όλοι μου χαμογελούσαν για λεπτά.

Δύο γελοία πέναλτι που έχουμε δεχτεί από το Παρίσι. Δεν καταλαβαίνω τον διαιτητή. Δεν χρειάζεσαι εγχειρίδιο κανόνων για αυτό, αρκεί η κοινή λογική. Τώρα δίνουμε πέναλτι που δεν δίνουμε φάουλ στη μεσαία γραμμή. Δίνουμε χέρια για τα οποία δεν σφυρίζουμε στο κέντρο του γηπέδου. Είμαστε σε εντελώς λάθος δρόμο.

Το VAR έκανε τον διαιτητή χειρότερο.Ο Τίλμαν πέφτει γιατί ξέρει ότι έχει μπερδέψει την κατάσταση και μετά χαμογελάει για πέντε λεπτά μετά. Είμαστε σε μια μάχη για τους 16 του Champions League. Πρέπει να περιμένετε διαιτητές στο υψηλοτερο επίπεδο», τόνισε ο Χούμελς.