Pharaoh’s Cup: Μια “ανάσα” από το βάθρο η Συγκούνα στο Κάιρο

Στην ισοβαθμία έχασε το μετάλλιο η Ουρανία Συγκούνα στο διεθνές τουρνουά ρυθμικής γυμναστικής “Pharaoh’s Cup” στο Κάιρο, όπου κατέκτησε την 4η θέση στον τελικό της κορδέλας νεανίδων.

Η νεαρή Ελληνίδα πρωταθλήτρια συγκέντρωσε 25,250 βαθμούς στον τελικό, με ανεβασμένη απόδοση σε σχέση με τον προκριματικό του αγωνίσματος, όπου είχε τερματίσει 8η με 24,850 β..

Η σπουδαία προσπάθειά της λίγο έλειψε να επιβραβευθεί με ένα μετάλλιο, αλλά τελικά κατετάγη 4η, χάνοντας την 3η θέση από τη Νουράι Αχματζάντα από το Αζερμπαϊτζάν, η οποία πήρε επίσης 25,250 β., αλλά υπερίσχυσε στην ισοβαθμία με την Συγκούνα επειδή είχε μεγαλύτερο επιμέρους βαθμό εκτέλεσης.