Παγκόσμιο Κύπελλο παρκούρ: Φιναλίστ στο freestyle γυναικών η Γεωργουλάκη Τζαννέτου

Ως φιναλίστ ολοκλήρωσε τις προσπάθειές της στο Παγκόσμιο Κύπελλο παρκούρ της Σόφιας η Βικτώρια Γεωργουλάκη Τζαννέτου, αγωνιζόμενη στο freestyle της κατηγορίας γυναικών, προσθέτοντας μία ακόμα ελληνική παρουσία σε τελικό της διοργάνωσης.

Η Ελληνίδα αθλήτρια, που συμμετείχε για πρώτη φορά στο Παγκόσμιο Κύπελλο, μπήκε ως αναπληρωματική στην οκτάδα των φιναλίστ και κατέκτησε την 8η θέση με 18,00 βαθμούς.

Την πρωτιά και το χρυσό μετάλλιο στο freestyle γυναικών κατέκτησε η Τσέχα Αντέλα Μέρκοβα με 27,50 βαθμούς, το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Μεξικανή Έλα Μπούσιο Ντοβάλι με 26,00 βαθμούς, ενώ “χάλκινη” αναδείχθηκε η Γιαπωνέζα Νένε Ναγκάι με 25,50 βαθμούς.