Παγκόσμιο Κύπελλο τραμπολίνο: Μπήκαν στο “τοπ 30” Γράψας και Κασάπογλου

Οι Μάριος Γράψας και Λίλα Κασάπογλου κέρδισαν πόντους στην παγκόσμια κατάταξη στο Παγκόσμιο κύπελλο τραμπολίνο του Μπακού, στον πρώτο τους φετινό αγώνα. Και οι δύο τερμάτισαν μέσα στη βαθμολογούμενη 30άδα.

Συγκεκριμένα, ο Μάριος Γράψας κατετάγη 29ος στο ατομικό τραμπολίνο ανδρών με 56,840 βαθμούς, παίρνοντας παράλληλα θέση 3ου αναπληρωματικού ενόψει των ημιτελικών του Σαββάτου (24/02), ενώ η Λίλα Κασάπογλου ήταν 30ή στο αντίστοιχο αγώνισμα των γυναικών με 52,560 βαθμούς.

Σήμερα, Σάββατο (24/02), θα είναι η σειρά της Αλεξάνδρας Εφραίμογλου να αγωνιστεί στον προκριματικό του ακροβατικού διαδρόμου γυναικών, κυνηγώντας με αξιώσεις την είσοδό της στον τελικό.