Βαλκανικό βάδην – Αττάλεια: Το 1-2 έκαναν Παπαμιχαήλ και Καυκάς στα 35χλμ, χάλκινο ο Ντεντόπουλος στα 20χλμ

Καλή εμφάνιση είχαμε από τους Αλέξανδρο Παπαμιχαήλ και Γιάννη Καυκά στην κούρσα των 35χλμ βάδην του βαλκανικού πρωταθλήματος που διεξάγεται στην Αττάλεια της Τουρκίας.

Αρχικά, ο 34χρονος πρωταθλητής και κάτοχος των πανελλήνιων ρεκόρ, ο Παπαμιχαήλ, τερμάτισε πρώτος στο αγώνισμα, ολοκληρώνοντας τον αγώνα σε χρόνο 02:37:25, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο.

Στη δεύτερη θέση, και κατ’ επέκταση στην κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου, έφτασε ο Καυκάς, που ολοκλήρωση τη δική του προσπάθεια σε χρόνο 02:45:19, και έκανε το 1-2 για τους Έλληνες αθλητές στο βάθρο των νικητών.

Στα 20χλμ βάδην ο Κώστας Ντεντόπουλος που προπονείται μαζί με τον Καυκά υπό τις οδηγίες της Ντίνας Μπορνιβέλι στην Πάτρα τερμάτισε στην 3η θέση με 1:29:56 και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.