Τσιτιγκόι: «Το ματς με την Καλαμάτα ήταν σημαντικό» (vid)

Ο προπονητής του Άθλου Ορεστιάδας, Κριστιάν Τσιτιγκόι δήλωσε πως η ομάδα του θα μπορούσε να είχε καθαρίσει τον αγώνα χωρίς να μπει σε περιπέτειες.

Μάλιστα, αναφέρθηκε στη σπουδαιότητα της νίκης επί της Καλαμάτας (3-2 σετ), αφού όπως τόνισε είναι πρώτος αντίπαλος του Άθλου στη Volley League.

«Είχαμε μελετήσει τον αντίπαλο, είχαμε δουλέψαμε στην τακτική. Ξεκινήσαμε καλά. Είχαμε καλή τακτική και μας βγήκε καλά το παιχνίδι στα δύο πρώτα σετ. Το ματς με την Καλαμάτα ήταν σημαντικό γιατί είναι και ο πρώτος αντίπαλος μας στο πρωτάθλημα. Στη συνέχεια μετά το 2ο σετ η αντίδρασή μας για μένα ήταν καταστροφική. Καταφέραμε και πήραμε τη νίκη.

Είμαστε νέα ομάδα. Το κρατάμε αυτό, αλλά είμαστε καινούρια ομάδα. Προσπαθούμε να βελτιωνόμαστε σε κάθε παιχνίδι και σε κάθε προπόνηση και πρέπει παιχνίδι με παιχνίδι να βρίσκουμε ρυθμό και ομοιογένεια», είπε ο Ρουμάνος τεχνικός.