Πανελλήνιο, 4η ημέρα: Πρωταθλητής Ελλάδας ο Αντωνίου – Εγκατέλειψε ο Γκιννής

Πρωταθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Γιάννης Αντωνίου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Α/Γ στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης (σλάλομ), που φιλοξενείται στο χιονοδρομικό κέντρο Παρνασσού, το διάστημα 23-29/3.

Ο 28χρονος Έλληνας σκιέρ του συλλόγου «ΕΟΣ Καρπενησίου» τερμάτισε στην πρώτη θέση της κούρσας για το πανελλήνιο με χρόνο 01:26:14, ενώ αναδείχθηκε δεύτερος στο πλαίσιο των διεθνών αγώνων, μιας και πρώτος τερμάτισε ο Σουηδός Γουίλιαμ Χάνσον.

Στη δεύτερη θέση του πανελλήνιου, και τρίτη της γενικής κατάταξης έφτασε ο Γιάννης Πρώιος (ΣΧΟ Καστοριάς) με χρόνο 01:26:69, ενώ στην 3η θέση για την Ελλάδα, και 7ος για τη διεθνή κατάταξη, έφτασε ο Χρίστος Μαρμαρέλης (Πανσερραϊκός), με χρόνο 01:33:20.

Παράλληλα, και ο Αλέξανδρος Γκιννής συμμετείχε στους αγώνες, κάνοντας την πρώτη του επίσημη εμφάνιση στη χώρα μας, όμως δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει τις προσπάθειές του στο δεύτερο run.