Πανελλήνιο, 4η ημέρα: Στην πρώτη θέση η Τσιόβολου στο σλάλομ

Πρωταθλήτρια Ελλάδας αναδείχθηκε η Μαρία-Ελένη Τσίοβολου στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Α/Γ στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης (σλάλομ), που φιλοξενείται στο χιονοδρομικό κέντρο Παρνασσού, το διάστημα 23-29/3.

Η 22χρονη Ελληνίδα αθλήτρια του ΕΟΣ Βόλου, που έφτασε στην πρώτη θέση της κούρσας των Ελληνίδων, τερμάτισε παράλληλα και στην τρίτη θέση της γενικής κατάταξης, σε χρόνο 01:38:77.

Δεύτερη στο πανελλήνιο πρωτάθλημα, και τέταρτη στη γενική κατάταξη, τερμάτισε η Μαρία-Κατερίνα Παπαστάθη με χρόνο 01:47:38, ενώ στην τρίτη θέση, και έκτη στους διεθνείς αγώνες, έφτασε η Ευριδίκη Ντιμιτρόφ, με χρόνο 01:48:01

Το χρυσό μετάλλιο στους διεθνείς αγώνες πήρε η Άννα-Λάρσον Σβεν από τη Σουηδία με χρόνο 01:26:30, ενώ στη δεύτερη θέση της γενικής κατάταξης έφτασε η Έμιλι Χένινγκ, επίσης από τη Σουηδία, με χρόνο 01:31:13.