Παγκόσμιο Κύπελλο Διάθλου: Νικητής στο σπριντ του Λεντσερχάιντε ο Ντολ, τα ελληνικά αποτελέσματα (video)

Ο Γερμανός Μπένετικτ Ντολ έφτασε τις 5 νίκες καριέρας στο παγκόσμιο κύπελλο διάθλου με την πρώτη θέση στο σπριντ του Λεντσερχάιντε.

Η περιοχή αποτελεί νέα προσθήκη στο πρόγραμμα και θα διοργανώσει το παγκόσμιο πρωτάθλημα του 2025. Αλάνθαστος στα δύο περάσματα από το πεδίο βολής ο Γερμανός πήρε την πρώτη του νίκη από την περασμένη σεζόν στο Έστερσουντ της Σουηδίας.

Με μία άστοχη βολή δεύτερος ο Γιοχάνες Τίγκνες Μπο. Ο Νορβηγός την περασμένη σεζόν είχε πάρει τη νίκη και στους 7 αγώνες σπριντ. Μετά από τρεις αγώνες την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο συνεχίζει να αγνοεί τη νίκη. Στο βάθρο και ο Γερμανός Φίλιπ Νάβρατ.

Από ελληνικής πλευράς ο Απόστολος Αγγέλης πήρε την 84η θέση με μία άστοχη βολή από την πρηνηδόν θέση. Ο Νικόλαος Τσουρέκας πήρε την 93η με πέντε άστοχες βολές, τρεις από την πρηνηδόν θέση και δύο από την όρθια.