Κύπελλο Ελλάδος: “Χρυσή” η Βασιλική Αποστολοπούλου στην κατηγορία U10

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Βασιλική Αποστολοπούλου στην κατηγορία U10 του Κυπέλλου Ελλάδος, το οποίο διεξάγεται αυτό το Σαββατοκύριακο 17-18/12, στην αίθουσα «Νίκος Γκάλης» του Αλεξάνδρειου Μελάθρου.

Η νεαρή ξιφομάχος του συλλόγου «Ηλυσιακός ΑΟ» έφτασε δίκαια στην πρώτη θέση της διοργάνωσης, καθώς πραγματοποίησε δύο εξαιρετικές εμφανίσεις.

Αρχικά είχε bye πρόκριση στη φάση των “8”, για να βρεθεί στον ημιτελικό απέναντι στην Πανδόρα Γουσοπούλου (Άρης Θεσσαλονίκης), την οποία κέρδισε με σκορ 10/7.

Στον τελικό της κατηγορίας της αντιμετώπισε τη συναθλήτριά της Ελένη Αναστασίου (Ηλυσιακός ΑΟ), την οποία κέρδισε με σκορ 10/5, για να στεφθεί πρωταθλήτρια.