Παγκόσμιο Κύπελλο – Τιφλίδα: Στην 36η θέση η Γαρυφάλλου

Την 36η θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Τιφλίδας κατέκτησε η Σταυρίνα Γαρυφάλλου (ΑΟΞ Αιγάλεω) καθώς προκρίθηκε στο κυρίως ταμπλό της διοργάνωσης, όμως ηττήθηκε στον 1ο γύρο και έμεινε εκτός συνέχειας.

Στον πρώτο αγώνα του κυρίως ταμπλό, με στόχο την είσοδο στις “32” καλύτερες, η 17χρονη Ελληνίδα ηττήθηκε με 15/9 από την Κινέζα Γιουαντίνγκ Κάι. και ολοκλήρωσε τις προσπάθειές της.

Θυμίζουμε, πως στη διοργάνωση συμμετείχε και η η Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου (ΑΟΞ Αιγάλεω) που πέτυχε 2 νίκες και 4 ήττες στην πουλ, πέρασε όμως στη φάση των νοκ-άουτ, αλλά και αυτή ηττήθηκε από την Γιουαντίνγκ Κάι με 15/9 και κατέλαβε την 138η θέση στο σύνολο.