Η Εθνική μας ομάδα υποδέχεται την Τσεχία στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας και η φανέλα του Νίκου Γκάλη κοσμεί τον οροφή του σταδίου.
Η Εθνική ομάδα μπάσκετ υποδέχεται την αντίστοιχη της Τσεχίας στην πρεμιέρα του 6ου ομίλου για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ. Ο Βασίλης Σπανούλης κάνει νέο… ντεμπούτο με την Εθνική μας ομάδα στην προσπάθεια της για να εξασφαλίσει εισιτήριο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.
Η Εθνική όμως, επιστρέφει και στο ΣΕΦ όπου ξυπνά μνήμες 1987 με την μεγάλη ομάδα των Γκάλη, Γιαννάκη, Φασούλα, Χριστοδούλου που μας έκανε πρωταθλητές Ευρώπης. Σε μία συμβολική κίνηση, η φανέλα του θρυλικού Νίκου Γκάλη κοσμεί την οροφή του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας στην αποψινή αναμέτρηση.
![](https://cdn.apexsports.gr//2024/02/%CE%93%CE%BA%CE%AC%CE%BB%CE%B7%CF%82-2-1024x683.jpg)