Ένα πολύ δυνατό γυναικείο ζευγάρι προστέθηκε στην κάρτα της βραδιάς του επερχόμενου OPEN Championship.
Στο event που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 30 Μαρτίου θα αγωνιστούν η Αναστασία Σαραφίδου από White Tiger camp και η Αλεξία Τσίγα από West Warriors. Οι δυο τους θα αναμετρηθούν σε superfight με όρους K1 (3×3).
Η Σαραφίδου με προπονητή τον Ηλία Λάμπρου προέρχεται από το άθλημα του muaythai ενώ η Τσίγα με προπονητή τον Σταύρο Χατζή από το άθλημα του kickboxing. Η αναμέτρηση προβλέπεται αμφίρροπη και πολύ δυνατή.
Η διοργάνωση θα φιλοξενηθεί στο Ολυμπιακό στάδιο πυγμαχίας «Γ. Στεφανόπουλος» στο Περιστέρι.
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/02/OPEN-2-730x1024.jpg)
Πατάω Like και συγχρόνως Follow στη σελίδα Δυναμικά Apex Sports στο Facebook
Μαθαίνω έγκαιρα και έγκυρα για ότι συμβαίνει στο χώρο των μαχητικών αθλημάτων