Αναχώρησε σήμερα η Αντωνία “The Panther” Πρίφτη, συνοδευόμενη από τον προπονητή της, Ιωάννη Θεοφάνους και τον manager Στέλιο Πολίτη για το Τόκυο της Ιαπωνίας.
Στο Κ-1 World Max 2024, στις 20 Μαρτίου, καλείται να υπερασπιστεί τον Παγκόσμιο τίτλο Women Flyweight που είχε κερδίσει, νικώντας την Kana στις 9 Δεκεμβρίου. Αυτή τη φορά η διεκδικητής της ζώνης είναι άλλη μια αξιόμαχη αθλήτρια του Κ-1, η Saho, με 13 επαγγελματικούς αγώνες και μόλις μία ήττα και μία ισοπαλία.
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/%CE%A0%CF%81%CE%AF%CF%86%CF%84%CE%B7-775x1024.jpg)
Η διοργάνωση που συμμετείχε ο Μιχάλης Ζαμπίδης και μέσω αυτής, αναδείχτηκε στο παγκόσμιο στερέωμα του kickboxing, το Κ-1 World Max, αναβιώνει έπειτα από 14 χρόνια (το τελευταίο K-1 World Max της “χρυσής δεκαετίας” του kickboxing διοργανώθηκε τo 2010, με νικητή για 2η συνεχόμενη χρονιά, τον Giorgio Petrosyan), πλέον με μια Ελληνίδα αθλήτρια, την Αντωνία Πρίφτη, κάτοχο ζώνης Κ-1, να υπερασπίζεται τον τίτλο της.
Δίπλα στην Αντωνία και την προετοιμασία της για αυτόν τον μεγάλο αγώνα στάθηκε για άλλη μια φορά ο μεγάλος χορηγός Key Pharmacy, καθώς και:
- H nutrilab.gr που ανέλαβε το πρόγραμμα διατροφής, weight-cut και εργομέτρησης της Αντωνίας.
- O Άγγελος Κατσαρός που ανέλαβε το μασάζ και τις φυσιοθεραπείες της.
- O Α.Ο. Κάλλιστος (Action Fitness Studio) και ο Βαγγέλης Χουχούμης που ανέλαβε την ενδυνάμωση της.
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/417699448_10228400188683929_7041757007278081704_n-724x1024.jpg)
Πατάω Like και συγχρόνως Follow στη σελίδα Δυναμικά Apex Sports στο Facebook
Μαθαίνω έγκαιρα και έγκυρα για ότι συμβαίνει στο χώρο των μαχητικών αθλημάτων