Δύο σημαντικές αναμετρήσεις θα πραγματοποιηθούν αύριο στο event του TMA Fight Series στην Αγγλία από Έλληνες αθλητές.
Γιάννης Τσουκαλάς από Mallios – Gkikas team και Μπάμπης Κόρκης από PMA team έχουν στα χέρια τους μία μεγάλη ευκαιρία να διεκδικήσουν έκαστος από έναν Παγκόσμιο τίτλο στη διοργάνωση.
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/431502223_930401829085375_3632140748279067614_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/431163156_924191046373120_26798699492546763_n-1024x857.jpg)
Ο Τσουκαλάς θα αντιμετωπίσει τον Βρετανό Romaine Porter στα 65kg, σε μια αναμέτρηση 5 γύρων των 3 λεπτών με όρους K1 και στη μέση προς διεκδίκηση μπαίνει ο Παγκόσμιος τίτλος της διοργάνωσης TMA Fight Series.
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/421973534_900728245386067_2530724041867432168_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/433865737_928188295973395_3698104862645464903_n-1024x1024.jpg)
Στον άλλο αγώνα με ελληνική συμμετοχή, θα δούμε τον Κόρκη να διεκδικεί τον Παγκόσμιο τίτλο WRSA από τον κάτοχο Shakeel Hussain στο στυλ του Full Contact Kickboxing στα 61kg, σε 5 γύρους των 2 λεπτών.
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/424982847_905769694881922_4033052819485498714_n-1024x1024.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/431569128_929987565793468_8295711338546870315_n-1024x1024.jpg)
Στην Αγγλία βρίσκονται από χθες οι δύο αθλητές συνοδευόμενοι από τον προπονητή Νίκο Γκίκα και τον κύριο υπεύθυνο για τις μεγάλες ευκαιρίες των Τσουκαλά και Κόρκη, manager Στέλιο Πολίτη.
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/434121741_10228427683651286_1518177377983565309_n-768x1024.jpg)
Η ζύγιση της διοργάνωσης πραγματοποιήθηκε πριν λίγη ώρα χωρίς κανένα πρόβλημα για τους Έλληνες μαχητές, οι οποίοι είναι πανέτοιμοι να ριχτούν στη μάχη αύριο διεκδικώντας τις ζώνες από τους κατόχους.
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/434097879_10228427683731288_3645945879247485830_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/431527869_930961265696098_8480459581535166299_n-1024x708.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/434227292_10228427683851291_4350594958217462974_n-768x1024.jpg)
![](https://cdn.apexsports.gr/2024/03/433897396_930961025696122_8340891186269022911_n-1024x736.jpg)
Πατάω Like και συγχρόνως Follow στη σελίδα Δυναμικά Apex Sports στο Facebook
Μαθαίνω έγκαιρα και έγκυρα για ότι συμβαίνει στο χώρο των μαχητικών αθλημάτων