Πάσχα στην Ιταλία θα κάνει η Μαρίζα Κορόγιαννου η οποία αγωνίζεται αύριο, Κυριακή του Πάσχα 5 Μαΐου, στην διοργάνωση Extreme Fight 19.
Η αθλήτρια από την ομάδα Freedom Fighters με προπονητή τον Βασίλη Σωτήρχο θα αντιμετωπίσει σε αγώνα muaythai διάρκειας 3 τρίλεπτων γύρων, την Ιταλίδα Alessia Coluccia, στην κατηγορία των -57kg.
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/438237747_1368974310468013_8220338978188720235_n-727x1024.jpg.webp)
Η διαδικασία της ζύγισης ολοκληρώθηκε πριν από λίγες ώρες με απόλυτη επιτυχία, καθώς το βάρος της άγγιξε ακριβώς το όριο των 57kg.
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/440133689_792046406201124_4533354756640014466_n-768x1024.jpg.webp)
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/440372314_1470398143829098_7501076868354771122_n-768x1024.jpg.webp)
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/440350718_1449227829012766_4620878626590395804_n-768x1024.jpg.webp)
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/440840521_1475804423012668_2583904258659787848_n-768x1024.jpg.webp)
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/440858918_1117228682662807_3617360737040147168_n-768x1024.jpg.webp)
Η Κορόγιαννου επιστρέφει στο ρινγκ μετά από σχεδόν 2,5 μήνες για να αγωνιστεί στο αγαπημένο της στυλ και στην κατηγορία της, κάτι που το ήθελε πολύ και η ίδια μετά τα όσα συνέβησαν στον τελευταίο αγώνα της στη διοργάνωση Iron Fight Night 8 στην Τσεχία.
Και αυτόν τον αγώνα τον έκλεισε η Μαρία Πανταζή που το τελευταίο διάστημα το όνομα της βρίσκεται πίσω από αρκετές συμμετοχές Ελλήνων αθλητών στο εξωτερικό.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Αθλητικό Κέντρο της πόλης Αλταμούρα, Νότια της Ιταλίας.
![](https://www.apexsports.gr/wp-content/uploads/2024/05/440733810_955645526170276_7205631431111169495_n-1024x1024.jpg.webp)
Πατάω Like και συγχρόνως Follow στη σελίδα Δυναμικά Apex Sports στο Facebook
Μαθαίνω έγκαιρα και έγκυρα για ότι συμβαίνει στο χώρο των μαχητικών αθλημάτων