Δε θα είναι μέλος της Team Europe στο Laver Cup του Βανκούβερ ο Στέφανος Τσιτσιπάς.
Όπως έγινε γνωστό από τη διοργάνωση, λόγω τραυματισμού, ο Έλληνας πρωταθλητής δε θα μπορέσει να συμμετάσχει στο Laver Cup και τη θέση του θα πάρει ο Άρθουρ Φιλς.
Υπενθυμίζεται ότι ο Τσιτσιπάς ήταν στην ομάδα της Ελλάδας για τους αγώνες του Davis Cup Που έγιναν στο Καλλιμάρμαρο, όπου είχε ένα ιδιαίτερο φορτωμένο πρόγραμμα.