Πρεμιέρα με ήττα για την Παπαμιχαήλ στο 250άρι του Μόναστιρ

Δεν τα κατάφερε η Δέσποινα Παπαμιχαήλ στην πρεμιέρα της στον πρώτο προκριματικό γύρο του Jasmin Open Monastir στην Τυνησία, καθώς ηττήθηκε και αποκλείστηκε πρόωρα από το 250άρι τουρνουά, χάνοντας την ευκαιρία να μπει στο κυρίως ταμπλό.

Η 30χρονη Ελληνίδα τενίστρια αντιμετώπισε την 23χρονη Ουκρανή, αλλά και No. 2 του προκριματικού ταμπλό, Καταρίνα Ζαβάτσκα, και έχασε με ανατροπή στα σετ (3-6, 6-2, 6-4), έπειτα από δύο ώρες και 31 λεπτά αγώνα στο κεντρικό κορτ των εγκαταστάσεων.

Η Ζαβάτσκα θα κληθεί να ξεπεράσει το εμπόδιο 29χρονης τενίστριας από τη Σερβία, αλλά και No. 7 στα προκριματικά, Νατάλιγια Στεβάνοβιτς, που επικράτησε νωρίτερα της “γηπεδούχου”, Σιράζ Μπεχρί με 6-0, 6-1, κάνοντας εύκολα το πρώτο βήμα για την είσοδο στο κυρίως ταμπλό.