Βαλκανικό U7: Νικητής ο Δημήτρης Γραικός στα Σκόπια

Στην κορυφή του βάθρου ανέβηκε ο Γραικός Δημήτρης (ΟΛ Αριδαίας) στην κατηγορία youth F, στο Βαλκανικό πρωτάθλημα U7, που διοργανώθηκε στα Σκόπια στη Βόρεια Μακεδονία, στις 15/10.

Ο νεαρός αθλητής της ορειβασίας κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, ολοκληρώνοντας τις προσπάθειές του με απολογισμό 26 λύσεις, σε χρόνο 1 λεπτό και 40 δευτερόλεπτα, συγκεντρώνοντας 26 πόντους.

Στη 2η θέση τερμάτισε ο “γηπεδούχος” Μάρκοφ Μάρκο, που είχε 25 λύσεις σε χρόνο 1 λεπτό και 45 δευτερόλεπτα, συλλέγοντας 25 πόντους, ενώ 3ος ήρθε ο Μαγγίτσης Απόστολος (ΕΟΣ Βόλου), που είχε 21 λύσεις, σε χρόνο 2 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα, συγκεντρώνοντας συνολικά 21,1 πόντους, για το χάλκινο μετάλλιο.

Στην 7η θέση της εν λόγω κατηγορίας τερμάτισε ο Κυριαζής Νικόλαος, πραγματοποιώντας και αυτός μία πολύ καλή εμφάνιση στην Ευρωπαϊκή διοργάνωση.