Παγκόσμιο Νέων, Μαρόκο-Κούβα 24-24: Ισόπαλο το πρώτο παιχνίδι στου Ρέντη

Σε παιχνίδι λαθών (15 για το Μαρόκο και 13 για την Κούβα, από 9 στο πρώτο ημίχρονο για κάθε ομάδα), Μαροκινοί και Κουβανοί αρκέσθηκαν στο ισόπαλο 24-24, σε αναμέτρηση για τον 4ο όμιλο του President’s Cup.

Πρωταγωνιστές της αναμέτρησης ήταν δύο τερματοφύλακες, ο Κουβανός Negret με 53% ( 9 στις 17 ) και ο Μαροκινός El Mouaddar με 37% (14 στις 38), ενώ η ομάδα της Αφρικής έχασε ευκαιρία νίκης στην εκπνοή με τον πρώτο σκόρερ της (6 γκολ ) Kissar .

Στο τελευταίο λεπτό, χάρη στις αποκρούσεις των γκολκίπερ Negret και El Mouaddar, δε διαφοροποιήθηκε το ισόπαλο αποτέλεσμα σε μία αναμέτρηση που βρήκε στο τέλος τους Κουβανούς να πανηγυρίζουν για το 24-24 και τους Μαροκινούς να δυσκολεύονται να δεχθούν ότι έχασαν το προβάδισμα των 4 γκολ και κατά συνέπεια τον βαθμό.