Παγκόσμιο Νεανίδων: Πέμπτη θέση στον κόσμο οι Φραγκάκη / Γιαλαμά στο Ελεύθερο Ντουέτο

Με μια ακόμα εκπληκτική εμφάνιση, στον τελικό του Ελεύθερου Ντουέτου, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων, οι Ελένη Φραγκάκη / Κρυσταλένια Γιαλαμά κατέκτησαν την ιδιαιτέρως τιμητική 5η θέση.

Οι νεαρές Ελληνίδες πρωταθλήτριες Ελένη Φραγκάκη / Κρυσταλένια Γιαλαμά εκτέλεσαν όμορφα το πρόγραμμά τους στον τελικό του Ελεύθερου Νουέτου και βαθμολογήθηκαν με 84,3333 β. που τις κατέταξε 5εςσστον κόσμο.

Το χρυσό μετάλλιο πήραν οι Γιαπωνέζες με  88,7333 β., το ασημένιο οι Ισπανίδες με 88,2000 β. και το χάλκινο οι Ιταλίδες με 86,5667 β., ενώ 4ες ήταν οι Γαλλίδες με 85,4667 β.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ΕΔΩ.

Τα ξημερώματα του Σαββάτου 27/8 (ώρα Ελλάδας) η Εθνική μας αγωνίζεται στον τελικό του Highlight. Στις 17:00 το απόγευμα του Σαββάτου, υπάρχει ο τελικός του Ελεύθερου Σόλο με τη συμμετοχή της Ελένης Φραγκάκη, ενώ στις 20:00, στο τελευταίο αγώνισμα της διοργάνωσης, στον τελικό του Ελεύθερου Ομαδικού συμμετέχει η Εθνική μας ομάδα.